Szybka
rezerwacja

Wypełni formularz w celu rejestracji

O nas

REHAORTHOPEDICA to działająca od 1998 roku, nowoczesna Klinika Osteopatii i Fizjoterapii w Krakowie, stanowiąca wykwalifikowany zespół pasjonatów, praktykujących osteopatię i fizjoterapię.

Naszym celem jest nie tylko leczenie czy przywracanie sprawności, ale także zwiększenie wśród naszych pacjentów świadomości własnego ciała. Chcemy, aby pacjent żył bez bólu, w pełnej sprawności i komforcie życia.

Dlatego w pełni i kompleksowo dbamy o kondycję psychofizyczną naszych pacjentów. Wiemy, że przyczyna leży często w zupełnie innym miejscu, niż mogłoby się wydawać. Dzięki nowoczesnej diagnozie znajdujemy tę przyczynę i  pomagamy przywrócić naturalne funkcje organizmu do procesów gojenia i zdrowienia organizmu.

Specjalizujemy się również w medycynie osteopatycznej - nowoczesnej dziedzinie medycyny, opierającej się na holistycznym, całościowym podejściu do pacjenta.

Nasz zespół to terapeuci z ogromną wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. Kształcimy się u polskich i zagranicznych specjalistów w dziedzinie osteopatii, rehabilitacji, ortopedii czy traumatologii. Nasi terapeuci uczestniczą regularnie w operacjach prowadzonych przez specjalistów ortopedii. Dzięki temu na bieżąco śledzimy rozwój technik operacyjnych. Naszym pacjentom oferujemy również masaże, trening personalny oraz kompleksowa opieka dietetyka oraz psychologa.

Terapie

OSTEOPATIA

Osteopatia to nowoczesna metoda leczenia, która opiera się na  zależności pomiędzy ciałem, psychiką i umysłem. W filozofii osteopatii zakłada się, że ciało ludzkie posiada zdolności do autoregulacji, samoleczenia.

Główne założenia współczesnej osteopatii:

 • Organizm ludzki stanowi jedność.
 • Budowa ciała oraz zachodzące w nim procesy są wzajemnie powiązane  zarówno w płaszczyźnie strukturalnej jak i duchowo-psychicznej.
 • Organizm posiada własne mechanizmy samoleczenia i autoregulacji.
 • Procesy lecznicze wynikają z powyższych trzech zasad.

Praca osteopaty polega na analizie każdej części naszego ciała ze względu na to, że przyczyna i skutek naszego bólu  może znajdować się w zupełnie innej części organizmu. Dzięki tak dogłębnemu badaniu praktyka osteopatii przynosi niezwykłe rezultaty.

Właściwa diagnoza pacjenta to podstawa pracy osteopaty. Bez odpowiedniego rozpoznania dalsze działania nie mają sensu. Aby rozpoznanie było trafne należy posiadać specjalistyczną, ale i rozległą wiedzę o anatomii człowieka. W osteopatii jedną z metod badania jest anatomia palpacyjna, czyli sposób podczas którego za pomocą palców staramy się wyczuć wszystkie palpacyjne struktury: kości, mięśnie, ścięgna, żyły, tętnice itd. oraz określić ich wzajemny stan. Wszystkie działania mają na celu postawienie trafnej diagnozy oraz zaplanowanie odpowiedniego trybu leczenia.

Osteopatia nadzieją dla osób, którym towarzyszy długotrwały, przewlekły ból oraz dla takich, którym medycyna tradycyjna nie jest w stanie pomóc. Kilka wizyt u osteopaty potrafi przynieść niezwykłe efekty. Jest to metoda nieinwazyjna, bardzo bezpieczna oraz skuteczna. Cechuje się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Ze względu na sposób postrzegania przyczyn bólu oraz wzajemnych powiązań wśród metod terapii manualnej osteopatia jest najbardziej rozbudowanym systemem diagnostyczno-terapeutycznym.

Osteopatia to wymarzona metoda dla kobiet w ciąży - przyszłych mam, które borykają się z wieloma problemami.  Terapia manualna pomaga przygotować ciało do porodu, a zabiegi są bezpieczne, łagodne i bezbolesne. Z tego względu leczenie osteopatyczne jest również doskonałe dla niemowląt i dzieci. U niemowląt związane jest głównie ze zmniejszeniem napięcia wynikającego z procesu porodu oraz następstw wynikających z ułożenia dziecka w trakcie ciąży.


więcej

FIZJOTERAPIA

Fizjoterapia znajduje swoje zastosowanie w takich dolegliwościach jak: urazy czaszkowo-mózgowe, złamania kości, uszkodzenia stawów, osteoporoza, zwyrodnienie stawów, astma, bóle kręgosłupa, udar mózgu, urazy rdzenia kręgowego czy rehabilitacja kolana.

Dzięki doświadczonym terapeutom, w naszej Klinice wykorzystujemy wiedzę z różnych dziedzin fizjoterapii. Tylko taka kompleksowa terapia przynosi oczekiwane rezultaty i jest skuteczna.

 • Rehabilitacja ortopedyczna (np. rehabilitacja kolana)
 • Rehabilitacja neurologiczna
 • Rehabilitacja po urazach sportowych
 • Terapia wady postawy i skolioz

Podczas rehabilitacji staramy się odtworzyć u pacjenta utracone funkcje lub wytworzyć kompensacje, w celu maksymalnego usprawnienia, uzyskania samodzielności i powrotu do zdrowia, w możliwie jak najkrótszym czasie.

Rehabilitacja prowadzona jest według najnowszych metod terapeutycznych:

 • terapia manualna
 • terapia tkanek miękkich
 • masaż głęboki
 • trening proprioceptywny
 • ćwiczenia wzmacniające
 • PNF (Proprioreceptive Neuromuscular Facilitation)
 • kinesiotaping
 • neuromobilizacje
 • Łańcuchy Mięśniowe według Metody GDS
 • terapia punktów spustowych
 • Muscle Repositioning
 • DNS (Dynamic Neuromuscular Stabilization)

więcej

OPTYMALIZACJA TRENINGU

Optymalizację można zdefiniować jako proces mający na celu wyznaczenie najlepszego (optymalnego) rozwiązania z uwzględnieniem specyficznych dla danej dziedziny lub zjawiska kryteriów jakości. Optymalizacji może podlegać praktycznie każdy element procesu treningowego.

W naszej Klinice wykorzystujemy najnowszą wiedzę z zakresu biomechaniki i fizjologii treningu. Jednym z najważniejszych parametrów, który musi podlegać ciągłej optymalizacji jest rozkład obciążeń treningowych. Pod tym pojęciem rozumiemy zarówno wielkość stosowanych obciążeń, jak i długość przerw odpoczynkowych. Dokonujemy analizy całego treningu, co pozwala na ułożenie indywidualnego programu korekcji i optymalizacji.

Analiza może być wykonana również w przypadku wystąpienia kontuzji oraz dolegliwości bólowych pojawiających się w trakcie treningu. Dzięki optymalizacji treningu dowiesz się jak:

 • poprawić swoją technikę
 • wykonać prawidłową rozgrzewkę
 • przyspieszyć regenerację układu ruchu po treningu
 • przeciwdziałać kontuzjom
 • radzić sobie z dolegliwościami bólowymi pojawiającymi się w trakcie lub po treningu
 • uzyskasz również dobór odpowiednich ćwiczeń.

Ważnym problemem w optymalizacji treningu jest dostarczanie odpowiednich bodzców treningowych o zmiennej charakterystyce, w zalezności od okresu przygotowawczego, stopnia wytrenowania. Należy aplikować specyficzne formy ćwiczeń, aby optymalnie i sukcesywnie osiągać zakładane cele bez bólu, kontuzji czy przeciążeń. Prawidłowe zastosowanie zjawiska optymalizacji w procesie treningowym może w znacznym stopniu podnieść efektywność treningów.

W naszej Klinice w planowaniu procesu treningowego do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny.

Poprawa wyników treningu i rehabilitacji wymaga postrzeżenia ciała jako zintegrowanej całości. Badając i analizując funkcjonalne wzorce ruchu mamy możliwość ustalić przyczynę bólu i dysfunkcji oraz organ będący ich źródłem.

W naszej Klinice dokonujemy analizy biegu za pomocą metody Applied Functional Science stworzonej prze Gray Institute (USA) oraz w oparciu o wytyczne Thirst4Function. Metoda ta opiera się na analizie biomechanicznej ruchu z uwzględnieniem jego trójpłaszczyznowości.

Dzięki temu możliwa jest ocena poszczególnych faz biegu na każdej płaszczyźnie oraz wykrycie mocnych i słabych stron danego biegacza. Pozwala to następnie na ułożenie indywidualnego programu korekcji i optymalizacji biegu.

Analiza może być wykonana również w przypadku wystąpienia kontuzji oraz dolegliwości bólowych pojawiających się w trakcie biegania.

Dzięki Analizie biegu w Centrum Osteopatii dowiesz się:

 • jak poprawić swoją technikę
 • jak wykonać prawidłową rozgrzewkę
 • jak przyspieszyć regenerację układu ruchu po treningu
 • jak przeciwdziałać kontuzjom
 • jak radzić sobie z dolegliwościami bólowymi pojawiającymi się w trakcie lub po bieganiu

Przeprowadzając analizę ruchu globalnego, zwracamy uwagę na lokalną pracę poszczególnych stawów, mięśni i więzadeł. Dzięki temu możemy dokładnie ustalić gdzie znajduje się przyczyna nieprawidłowego wzorca ruchu.

Testy mobilności i dynamicznej kontroli postawy wykonujemy funkcjonalnie, wykorzystując pełne trójwymiarowe ruchy wszystkich stawów.


więcej

STRESS FREE

W dzisiejszym świecie stres obecny jest na każdej płaszczyźnie życia. Tempo życia sprawia, że stres praktycznie towarzyszy nam stale.  Rosnące wymagania konkurencji i ciągła rywalizacja wywołują napięcie emocjonalne, które nie są obojętne dla zdrowia.

Istnieje wiele przykładów wskazujących, że ludzie pracujący w warunkach znacznego obciążenia psychicznego cierpią na bóle kostno-stawowe i łatwiej zapadają na niektóre schorzenia układu krążenia, pokarmowego i nerwowego. Zwalczanie stresu nie jest łatwe. Gdy nie potrafimy sobie z nim poradzić, może stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Nasza klinika szczególnie często pomaga osobom, których emocje i stres przekładają się na kłopoty cielesne, jak skurcze, nadmierne odczucia bólowe czy nierozumienie własnego ciała. Leczymy przyczyny a nie skutki, dlatego proces nie zawsze jest krótki. W niektórych, szczególnych przypadkach nad dolegliwościami pacjenta potrzebna jest praca wspólna prowadzona przez cały zespół Kliniki.

Naszym pacjentom zalecamy:

 • odpowiednie ćwiczenia uwalniające stress i redukujące napięcia
 • masaż ⁃ manipulacje powięziowe
 • psychoterapię
 • osteopatię

Proponowana przez nas psychoterapia wyróżnia się kilkoma elementami. Zawsze najważniejszy jest dla nas pacjent i problem, z którym on się u nas pojawił. Na początku proponujemy diagnozę wstępną, na podstawie której dobrane są metody techniki i dialog terapeutyczny. Innymi słowy metoda jest „szyta na miarę” tzn. dobrana do pacjenta a nie pacjent do metody - co jest często robione na rynku.


 


więcej

Artur Pawłowski

właściciel, D.O., fizjoterapeuta

Osteopatia zafascynowała mnie swoim wszechstronnym, holistycznym podejściem do człowieka. To również praca, gdzie cały czas mam możliwość pogłębiania swojej wiedzy. 

Dzięki licznym podróżom i wieloletnim szkoleniom, uzyskałem szeroką wiedzę na temat prawie wszystkich form medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej na świecie; poprzez medycynę wschodnią, tybetańską, chińską po klasyczną, akademicką i naukową. Wiedza ta pozwala mi na postawienie najbardziej precyzyjnej i trafnej diagnozy, co z kolei pozwoliło mi w moim doświadczeniu zawodowym na skonfrontowanie się z najtrudniejszymi przypadkami. 

Największą satysfakcją w mojej pracy jest pomoc tam, gdzie już inne metody leczenia zawiodły. To właśnie osteopatia daje mi nieograniczone możliwości pomagania ludziom i cieszenie się razem z nimi możliwością uzyskania sukcesu, jakim jest harmonia między ciałem a duszą.

Największą pasją mojego życia jest praca z człowiekiem. Z tej właśnie pasji narodziła się REHAORTHOPEDICA.

poznaj naszych terapeutów >

Uwaga!

Uwaga! Parking dla pacjentów Centrum Rehaorthopedica mieści się na ul. Głowackiego 22 przy hotelu "DEMEL".

Mapa

Made by:

Salamanders.pl

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Zamknij okno