Jak osteopatia pomaga na bezsenność - Rehaorthopedica Kraków

Jak osteopatia pomaga na bezsenność

Bezsenność stanowi w dzisiejszych czasach bardzo powszechny problem, który niestety często bywa bagatelizowany. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zaburzenia snu prowadzić mogą do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Osteopatia podchodzi do problemu bezsenności w sposób holistyczny, traktując organizm jako złożony system – dlatego źródła kłopotów ze snem dopatruje się w ukrytej dysfunkcji organizmu lub fizycznym bólu zlokalizowanym w określonym punkcie. W przypadku zachwiania równowagi panującej w systemie organizmu zaczyna on wysyłać sygnały, z których jednym może być właśnie bezsenność.
Osteopatia wpływa na układ mięśniowo-szkieletowy i wzmacnia go, wpływając tym samym pozytywnie na układ nerwowy, krążeniowy i limfatyczny. Znosi nagromadzone napięcia, ból i dyskomfort, które często leżą u podstaw złego samopoczucia i kłopotów ze snem.
Nie należy zapominać, iż w dzisiejszych czasach jedną z najczęstszych przyczyn bezsenności jest stres. Przywrócenie równowagi w obrębie układu nerwowego odpowiednimi technikami zdecydowanie wpływa na poprawę jakości snu jak również w wielu wypadkach usuwa problem bezsenności. Nie należy zapominać, że osteopatia zawsze stara się znaleźć przyczynę problemu bezsenności.