Kręgosłup - Rehaorthopedica Kraków

Kręgosłup

Kto ma najciężej w dzisiejszych czasach?

Nasz kręgosłup.

W dobie komputerów, siedzenia przed biurkiem i braku aktywności fizycznej zmiany degeneracyjne dysków międzykręgowych postępują coraz szybciej. A to właśnie one pozwalają nam się pochylać, czy też obracać głową w trakcie jazdy samochodem. To dzięki nim kręgi są wobec siebie ruchome, a nasz kręgosłup nie jest sztywny jak patyk.

Badania wykazały, że jakość dysków u osób wykonujących regularnie sport jest znacznie lepsza niż u osób preferujących siedzący tryb życia. Kręgosłup, jako narząd ruchu, uwielbia sport i wszyscy powinni o tym pamiętać. Szczególnie polecany pacjentom jest basen lub rower, jednak każdy powinien dopasować aktywność fizyczną do swoich potrzeb i możliwości, oraz stanu zdrowia.

Należy również pamiętać, że w momencie pojawienia się dolegliwości bólowych kręgosłupa, nie wolno odwlekać wizyty w gabinecie specjalisty. Terapia manualna oferowana przez osteopatę może ukoić dolegliwości bólowe i poprawić komfort życia pacjenta. Natomiast dzięki współpracy z fizjoterapeutą pacjent otrzyma komplet ćwiczeń, które może wykonywać w domu, aby wspomagać terapię manualną.