Osteopatia w walce z haluksami - Rehaorthopedica Kraków

Osteopatia w walce z haluksami

Haluksy to choroba zwyrodnieniowa, polegająca na nienaturalnym skrzywieniu dużego palca u stopy w kierunku pozostałych palców, a czasem nawet jego skręcenie i podwichnięcie. Podłożem do powstawania haluksów mogą być uwarunkowania genetyczne, jak również czynniki typowo mechaniczne, wynikające z nieprawidłowego obciążania stopy. Kobiety korzystające z nieodpowiedniego obuwia na wysokim obcasie – ciasnego i ściskającego palce - stanowią zdecydowaną większość wśród osób dotkniętych deformacją stawu dużego palca stopy.
Osteopatia dopatruje się źródła występowania haluksów w zaburzeniu przenoszenia sił przez kończyny dolne, które jest wywołane wieloma czynnikami.
Naprężenie i zmniejszenie ruchomości stopy wpływa negatywnie na przenoszenie sił, skutkując usztywnieniem i bólem, a także stopniową deformacją stopy w celu dostosowania się do ograniczeń. Leczenie haluksów w osteopatii stosuje podejście holistyczne, zaczynając od pracy z rejonami, które w okresie prenatalnym rozwijały się przed stopami, a więc kręgosłupa i miednicy. Wynika to z faktu, iż te obszary mają największy wpływ na kondycję kończyn dolnych.

Made by:

Salamanders Studio