Technika odwijania - Rehaorthopedica Kraków

Technika odwijania

Stosowana przez osteopatów i fizjoterapeutów technika odwijania mięśniowo-powięziowego jest jedną z najdelikatniejszych i najbardziej skutecznych terapii wielu schorzeń. Jest to całkowicie bezpieczna metoda, która pracuje na strukturach mięśniowo-powięziowych w celu leczenia dysfunkcji somatycznych.
Celem techniki odwijania jest przywrócenie optymalnego ułożenia kierunku kolagenu i elastyny oraz przywrócenie odpowiedniej elastyczności i sprężystości powięzi. Odwijanie wykazuje również działanie przeciwbólowe, a także integruje całe ciało poprzez przywrócenie swobody ruchu dotkniętych dysfunkcją narządów.
Fizjoterapeuta lub osteopata inicjuje proces odwijania poprzez delikatny dotyk i indukcję wzdłuż kierunków swobody, co stymuluje wrażliwe na ucisk receptory w tkance powięziowej i pobudza układ współczulny. Dzięki temu pacjent w trakcie terapii odczuwa głębokie rozluźnienie, zaczyna oddychać spokojnie i głęboko oraz całkowicie się odpręża. Warto nadmienić, że odwijanie powięzi niesie ze sobą również możliwość pozytywnego oddziaływania psychosomatycznego.

Made by:

Salamanders Studio