Fizjoterapia - Rehaorthopedica Kraków

Fizjoterapia

 

Fizjoterapia jest dziedziną, która zajmuje się przywracaniem sprawności człowieka, a także łagodzeniem, zapobieganiem i niwelowaniem skutków procesu chorobowego.

Gabinet fizjoterapii to miejsce, do którego warto udać się po zaistniałym urazie, a także w przypadku odczuwania dolegliwości bólowych związanych z wieloma chorobami.

 

Czym zajmuje się fizjoterapia?

 

Fizjoterapia jest jedną z części nauk medycznych. Znajduje swoje zastosowanie w takich dolegliwościach jak: bóle głowy, migreny, zaburzenia równowagi, zaburzenia funkcji nerwów czaszkowych, wzmożone napięcia mięśni podpotylicznych, zapalenia zatok, stany pooperacyjne, szczękościski, szumy uszne, zapalenie ucha środkowego, problemy związane ze stawem żuchwowo-skroniowym,  bóle karku, bóle kręgosłupa, sztywność szyi, przygotowanie do leczenia ortodontycznego, zmiany zwyrodnieniowe, ograniczenie ruchomości stawów, ucisk na nerwy, wady postawy, niedowład nerwów czaszkowych, niedowład kończyn, bóle stawów, bóle kostno-mięśniowe, bóle przeciążeniowe, płaskostopie, rwa kulszowa, rwa brakowa, przepuklina krążka kręgowego, nerwoból, lumbago, mrowienie kończyn, drętwienie kończyn, zaburzenia czucia, dyskopatia, problemy z lordoza oraz  kifozą, skoliozy, płaskostopie, koślawość, szpotawość stóp i kolan, asymetria ciała, kurza klatka, stany pooperacyjne, nadwrażliwość na bodźce czuciowe, zaburzenia odczuwania temperatury, ucisk nerwów obwodowych, rwa barkowa, zamrożony bark, zapalenia mięśniowe, cieśń barkowa, bóle promieniujące, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, stany pourazowe, stany zapalne, zespół cieśń nadgarstka, drętwienie palców, drętwienie rąk, bóle w pachwinie, zapalenie ścięgien, kolano skoczka, obrzęk, naderwanie i zerwanie ścięgna Achillesa, paluch koślawy, ostroga piętowa, opadająca stopa, zwichnięcie, skręcenie, naderwanie, urazy mięśniowo-powięziowe, urazy stawowe, uszkodzenia chrząstek, uszkodzenia więzadeł, uszkodzenia łąkotek, uszkodzenia nerwów, uszkodzenia stawów, uszkodzenia mięśni, ból, obrzęk, stany po złamaniu kręgosłupa, po zabiegu endoprotezy biodra, po zabiegu endoprotezy kolana, po operacji kręgosłupa, po operacji łąkotek, po operacji stawu kolanowego, po operacji stawu biodrowego, po operacji stawu skokowego, po operacji stawu łokciowego, po złamaniu kręgosłupa, po złamaniu kończyn, po rekonstrukcji ACL, po rekonstrukcji PCL, po złamaniu biodra, po operacji barku, po operacji przepukliny pachwinowej, po artroskopiach, w uelastycznianiu blizn,  puchnięciu nóg, po porodzie, w trakcie ciąży, w nietrzymaniu moczu, obniżenie napięcia mięśni dna miednicy po porodzie, problemy z prostatą, oraz wiele innych.

 

Nasze centrum rehabilitacji stworzone zostało z myślą o potrzebach pacjentów w każdym wieku, również niemowląt i dzieci. Dzięki doświadczeniu oraz wiedzy fizjoterapeutów, w naszej Klinice wykorzystujemy najnowsze i skuteczne metody przeprowadzania zabiegów, masaży, rehabilitacji, a fizjoterapia nie ma przed nami tajemnic. Tylko taka kompleksowa terapia przynosi oczekiwane rezultaty i jest skuteczna.

 

Podczas rehabilitacji staramy się odtworzyć u pacjenta utracone funkcje lub wytworzyć kompensacje, w celu maksymalnego usprawnienia, uzyskania samodzielności i powrotu do zdrowia, w możliwie jak najkrótszym czasie.

 

Wykorzystujemy najnowsze metody terapeutyczne!

 

Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii oraz odkryciom naukowców możliwe jest osiąganie jeszcze lepszych rezultatów rehabilitacji.

W Klinice Osteopatii i Fizjoterapii Rehaorthopedica  Kraków stale dbamy o poszerzanie kompetencji, między innymi poprzez udział w szkoleniach, aby doskonalić umiejętności oraz korzystać z najnowszych rozwiązań. Terapia zawsze dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji pacjenta, a proces terapeutyczny układany w taki sposób, aby maksymalnie zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz skrócić czas powrotu pacjenta do sprawności. Staramy się także zwiększyć świadomość pacjenta dotyczącą funkcjonowania jego ciała. Za cel stawiamy sobie dotarcie do źródła problemu pacjenta, który może być zupełnie inny, niż pierwotnie mogłoby się wydawać. Organizm to całość pod względem psychofizycznym, dlatego nasze działania skupiają się na całościowym podejściu do pacjenta.

 

Prowadzimy rehabilitację według najnowszych metod terapeutycznych:

 • terapia manualna,
 • terapia tkanek miękkich,
 • masaż leczniczy tkanek głębokich,
 • trening proprioceptywny,
 • ćwiczenia wzmacniające,
 • PNF (Proprioreceptive Neuromuscular Facilitation),
 • kinesiotaping
 • neuromobilizacje
 • łańcuchy Mięśniowe według Metody GDS,
 • terapia punktów spustowych,
 • Muscle Repositioning,
 • DNS (Dynamic Neuromuscular Stabilization).

Masz wątpliwości, kiedy należy udać się do gabinetu fizjoterapeuty ?, to zapraszamy do wizyty w naszym centrum, chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Prawidłowo prowadzona rehabilitacja niezwykle szybko przynosi pierwsze efekty. Nie czekaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z naszych usług już dziś. 

 

Made by:

Salamanders Studio